שירותי סיור

שירותי סיור

מוקד מבצר מפעילה שירותי סיור לעסקים. סיירי החברה הינם יוצאי יחידות קרביות, מצוידים במכשירי קשר וכלי רכב חדישים. כל הסיירים עברו הכשרה מתאימה לטיפול בכל תרחיש אפשרי.

הסייר בשטח מוזן על ידי המוקד במידע בזמן אמת וניגש לקריאות באמצעות מסופון המותקן בניידת הסיור והמקושר במערכת ניווט לווינית למוקד המבצעי. בנוסף, מתבצעים סיורים יזומים ברחבי כל הגזרות, תוך הפגנת נוכחות מוגברת בשטח, המתבטאת בגורם ההרתעה, ובכך מעלה את אחוזי המניעה האופציונאליים במניעת/הקטנת הנזק האפשרי.

ישנם מקומות ואתרים שבהם ניתן ליצור מערכי אבטחה ובקרה הנותנים מענה טוב, בהסתמך בעיקר על טכנולוגיה. כלומר, אבטחה המבוססת על התקנה של פתרונות כגון מצלמות אבטחה או מערכת אזעקה בלבד.

אבל לא בכל מקום ולא בכל מצב ניתן להסתפק בכך. כאשר יש צורך במענה נוסף, בין היתר כאשר יש צורך לשמור ולאבטח שטח גדול ולא אזור מצומצם, אפילו שירותי שמירה רגילים עשויים שלא להספיק. כשיש צורך בפתרון נוסף ועל מנת לייצר הגנה היקפית יעילה, נדרשים גם שירותי סיור איכותיים.

מי מעניק שירותי סיור?

מי יכול להעניק שירותי סיור ברמה גבוהה? ואולי נכון יותר לשאול גם מי מורשה להעניק שירות שכזה? שירותי הסיור מבוצעים על ידי חברות אבטחה ושמירה פרטיות, שמפעילות מוקד שמירה. חברות מסוג זה חייבות להתנהל באישור של גורמי פיקוח כגון המשטרה ומשרד הפנים וכן לפעול בהתאם לתקנים ולנהלים מחמירים. העובדים חייבים להיבחר בקפידה ולהיות בעלי כשירות מעולה.

בבואכם להתקשר עם חברה המעניקה שירות מסוג זה בדקו תמיד שמדובר בחברה מורשית, שהיא פועלת כחוק, שהיא מאוגדת ורשומה כהלכה. מומלץ לבדוק היטב מיהם העובדים המועסקים, שיהיו בדרך כלל בעלי ידע בטחוני, משוחררי יחידות קרביות, חיילים וקצינים בעלי הרשאה ורישוי לשאת נשק ויכולת לבצע היטב את תפקידם.

למי נדרשים שירותי סיור?

חברות אבטחה שמעניקות שירותי סיור עשויות להציע מגוון רחב של שירותים משלימים כגון מיגון לעסק או התקנת אמצעי מיגון ביתיים. אך למי בכלל נדרשים שירותי הסיור? שירותים מסוגי זה עשויים להידרש על ידי מגוון רחב של לקוחות. בין הלקוחות מצויים בעלי מפעלים ובעלי עסקים, בעלי מחסנים ומנהלי מתקנים רגישים.

לעיתים, גם לקוחות פרטיים ומשקי בית ייעזרו בשירות מסוג זה או בשירותים נלווים שמציעה חברת אבטחה אמינה. יש לציין שישנם יישובים מסוימים או שכונות שמחליטים לשכור את שירותיה של חברה שמפעילה מוקד אבטחה פרטי ומעניקה שירותי סיור עשרים וארבע שעות ביממה.

מערך לוגיסטי ומקצועי

אספקת שירותי סיור מחייבת מערך לוגיסטי ומקצועי מורכב למדי. מלבד ציוד משלים שאותו מספקים ללקוחות, כדוגמת מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ויתר אמצעי מיגון לבית או לעסק, חייבים לתחזק מוקד ובו צוות שליטה ובקרה. במוקד השליטה מקיימים קשר עם הסיירים בשטח, אשר עשויים להיות חמושים בנשק חם ונושאים כל העת אמצעי תקשורת חדישים וגם אמצעי זיהוי מיקום או מערכת איתור.

צוותי הסיור עצמם מצוידים בכלי רכב שונים, בהתאם למשימה. בין היתר, ישנם רכבים פרטיים המסומנים כרכבי אבטחה, ישנם רכבים מסוג ארבע על ארבע הנדרשים לסיורים בישובים חקלאיים ובדרכים לא סלולות ויש גם אפשרות לסיורים המבוצעים ברכב דו גלגלי. יש לציין כי ככל שמשימות האבטחה והסיור של מוקד האבטחה מרובות יותר, כך יהיה צורך לתפעל ולתחזק יותר רכבי סיור, יותר סיירים ויותר מאבטחים.