מצלמות אנליטיקה AI

מצלמות אנליטיקה

טכנולוגית האנליטיקה במצלמות האבטחה מאפשרת ניתוח חכם של התמונה באמצעות אלגוריתם ייעודי. היא מאפשרת תיחום, הגנה ובקרה של אזורים רגישים, זיהוי מוקדם ואינדיקציה בזמן אמת.  מדובר על מצלמות IP עליהן מותקנת תוכנת אנליטיקה המאפשרת לקבוע חוקים והתראות על גבי המסך.  

שימוש במצלמות אנליטיקה

מערכות האנליטיקה מיועדת למתחמים מאובטחים בדמות מפעלים, מחסנים לוגיסטיים, מתחמי רכב, שטחים פתוחים, שטחים "סטריליים" וכן לצורכי תיחום ובקרה על אזורי ביטחון. השילוב הטכנולוגי המאפשר להפוך את מערך המצלמות לשומר וירטואלי הזמין ודרוך כל עת ומייצר אינדיקציות התראה למוקד המבצעי באמצעות סרטון ממוקד אודות האירוע לצורך הפעלת גורמי הביטחון השונים.

>> spidernet – מערכת אנליטיקה מבוססת בינה מלאכותית

טכנולוגיית אנליטיקה במצלמות אבטחה חוללה מהפכה בדרך בה אנו מפקחים ומגנים על הבתים והעסקים שלנו. על ידי ניצול הכוח של בינה מלאכותית ולמידת מכונה, מערכות מתקדמות אלו יכולות לנתח קטעי וידאו בזמן אמת, לספק תובנות חשובות ולשפר את אמצעי האבטחה הכוללים. בואו נחקור כמה היבטים מרכזיים של טכנולוגיית אנליטיקה במצלמות אבטחה:

  • זיהוי אובייקטים טכנולוגיית אנליטיקס מאפשרת למצלמות אבטחה לזהות ולזהות אובייקטים או ישויות ספציפיות בתוך קטעי הווידאו. זה כולל זיהוי של בני אדם, כלי רכב, בעלי חיים, או אפילו אובייקטים ספציפיים של עניין. על ידי זיהוי מדויק של הישויות הללו, אנשי אבטחה יכולים להגיב במהירות לאיומים פוטנציאליים או לפעילויות חשודות.
  • זיהוי חדירה מצלמות אבטחה עם טכנולוגיית אנליטיקה יכולות לקבוע גבולות או אזורים וירטואליים בתוך שדה הראייה שלהן. כל כניסה או חדירה בלתי מורשית לאזורים המיועדים הללו מפעילה התראה, המאפשרת לאנשי האבטחה להגיב באופן מיידי. תכונה זו שימושית במיוחד לאבטחת אזורים מוגבלים או מקום עם מספר נקודות כניסה.
  • זיהוי פנים יכולות זיהוי פנים בטכנולוגיית אנליטיקה מאפשרות למצלמות אבטחה לזהות אנשים על ידי השוואת פנים שנתפסו מול מסד נתונים של פרצופים מוכרים. זה יכול להיות מועיל מאוד לזיהוי פולשים פוטנציאליים, אנשים מבוקשים או עובדים עם הרשאות גישה. טכנולוגיית זיהוי פנים משפרת את האבטחה על ידי מתן שכבה נוספת של אימות זהות.
  • זיהוי פעילות חריגה טכנולוגיית אנליטיקה יכולה לזהות פעילויות חריגות או חריגות בתוך קטעי הווידאו. זה יכול לכלול שיטוט, דפוסי תנועה לא סדירים או חפצים שנותרו ללא השגחה. כאשר מזוהות פעילויות כאלה, ניתן להזעיק את אנשי הביטחון, המאפשרים להם להעריך את המצב ולנקוט בפעולות מתאימות.
  • ניהול קהל בסביבות צפופות, טכנולוגיית אנליטיקה יכולה לסייע בניטור התנהגות וצפיפות הקהל. זה יכול לנתח דפוסי תנועה, לזהות צפיפות ולזהות סכנות בטיחותיות אפשריות. מידע זה מאפשר למפעילים לנהל באופן יזום את זרימת הקהל, לשמור על הסדר ולהבטיח את שלומם של אנשים בתוך האזור.
  • מעקב אחר אובייקטים טכנולוגיית אנליטיקה מאפשרת למצלמות אבטחה לעקוב אחר תנועת חפצים או אנשים על פני הזנות מרובות של מצלמות. תכונה זו שימושית במיוחד בתרחישים שבהם יש צורך בניטור רציף של אדם או אובייקט. זה מסייע במעקב אחר פעילויות חשודות או מעקב אחר נתיב של חפץ נע.
  • ניתוח נתונים ותובנות טכנולוגיית אנליטיקה אוספת ומנתחת כמות עצומה של נתוני וידאו. ניתן להשתמש בנתונים אלה כדי לחלץ תובנות חשובות, לזהות דפוסים או מגמות ולייעל אסטרטגיות אבטחה. על ידי הבנת נתונים היסטוריים וניתוח תקריות, אנשי אבטחה יכולים לקבל החלטות מושכלות, להקצות משאבים ביעילות ולשפר את פרוטוקולי האבטחה הכוללים.

 

מצלמות אנליטיקה לאבטחה אקטיבית

טכנולוגיית אנליטיקה במצלמות אבטחה מציעה גישה פרואקטיבית לאבטחה, המספקת זיהוי וניתוח בזמן אמת של איומים פוטנציאליים או אירועים חריגים. על ידי מינוף הכוח של בינה מלאכותית ולמידת מכונה, מערכות אלו משפרות את היעילות והאפקטיביות של פעולות האבטחה, ובסופו של דבר תורמות לסביבות בטוחות יותר עבור בתים ועסקים כאחד.

>> שילוב של טכנולוגיות מיגון מתקדמות משולבות AI מאפשר קבלת מענה מקיף יותר וחיסכון בכח אדם.

במוקד קיימת עמדת תחקור אירועים ייעודית שמטרתה ניטור אירוע בזמן אמת ולאחריו. העמדה מהווה כלי שימושי באמצעותה ניתן לשחזר ווידאו אשר הוקלט באתר טרם תחילת האירוע, דבר המאפשר לזהות את הפעולות המקדימות כהכנה לפריצה .