מערכות אזעקה

מערכות אזעקה לעסק

חברת מבצר משווקת ומתקינה מבחר מערכות מיגון ואזעקה,החל ממערכות אזעקה פשוטות ועד למורכבות ומתקדמות ביותר. כל מערכות המיגון והאזעקה מיוצרות על ידי החברות המובילות בעולם כגון:פימה,נפקו,רוקונט ויסוניק ועוד ומותאמות לצרכי הלקוח   ולדרישות חב' הביטוח. כל מערכות האזעקה בעלות פיקוד ממוחשב, כאשר ההפעלה והשליטה נעשית באמצעות לוח הפעלה דיגיטלי. כמו כן ניתן לשלוט ולהפעיל את המערכות מרחוק באמצעות הטלפון או האינטרנט. הפעלת ותכנות המערכות, גם המתוחכמות ביותר הינן קלות וידידותיות למשתמש וניתנות לביצוע ע"י הלקוח.

כיצד בנויה מערכת אזעקה?

מערכת אזעקה בנויה ממספר אלמנטים :

רכזת הבקרה מכילה כרטיס אלקטרוני + ספקי כח שנאי וסוללת גיבוי. אמצעי תקשורת חיצונים כגון:  חייגן טלפון, משדר רדיו משדר סלולארי ,מתאם רשת .לוח הפעלה משמש לשליטה ותצוגה על המערכת. מודולים שונים כגון: כרטיסי  הרחבת אזורים ,ספקי כח, אמצעי התראה שונים כגון:צופרים / נצנצים

  • ערוצי תקשורת לחיבור מערכות למוקד :
  • חיבור קווי – דרך קווי טלפון הקיימים באתר
  • משדר רדיו – בעזרת משדר רדיו בתדר של המוקד
  • חיבור סלולארי – בעזרת משדר סלולארי ברשת של אחת מחברות הסלולר
  • אבנט – בעזרת תקשורת אבנט מאובטחת של בזק
  • רשת קווית – בתקשורת אינטרנט או רשת מאובטחת IP-VPN
  • רשת סלולארית GPRS – בתקשורת רשת סלולארית פרטית מאובטחת

חברת מבצר מעניקה ללקוח תמיכה טכנית-באמצעות מחלקת השירות 24 שעות ביממה, כולל אפשרות לתפעול המערכות מרחוק במוקד המבצעי של החברה. בעת קבלת התראה על אירוע ,מועבר דיווח ללקוח – למספרי טלפון שנקבעו מראש ו/או שליחת הודעה למוקד

מערכות אזעקה לשמירת רכוש

כיצד נשמור על הבית שלנו מפני פורצים? איך נגן על העסק שלנו מפני גנבים ושודדים? ישנם אמצעים מגוונים שיכולים לסייע לנו בכך, למשל התקנת דלתות חזקות המבוססות על בריחים ופלדה וכן ניתן להתקין סורגים. אבל כל מי שבקיא באבטחה יודע כי אף דלת ואף סורג אינם עמידים בפני פורץ מיומן וחדור מטרה. כיצד בכל זאת ניתן להתגונן? איך ניתן להיערך? באמצעות התקנת פתרונות מיגון חדישים ועל ידי רתימת הטכנולוגיה נוכל להתגונן. התקנת מערכות אזעקה תוכל להשלים את המיגון והעניק את ההתראה החשובה לניסיון פריצה או חדירה, בלתי חוקיים ולא רצויים.

פתרונות מיגון לבית ולעסק

יש בנמצא מגוון גדול למדי של מערכות אזעקה. חלק מאותן מערכות מתאים לצרכיהם של בעלי בתים ואילו אחרות – יתאימו יותר למיגון עסקים. גם מערכת אזעקה לבית וגם מערכת לעסקים כדאי להתקין רק לאחר שנפגשים עם מומחה מיגון. מומחי מיגון מכירים היטב את המערכות השונות ויכולים להיטיב לבחור את מיקום הגלאים השונים. זאת ועוד, מומחי המיגון מיטיבים להתאים בין אופי המערכת לבין תקציבו של הלקוח. ניצול התקציב באופן אופטימלי עשוי להביא בחשבון גם אמצעי מיגון נוספים שכן לא תמיד די במערכת אזעקה. אם רוצים במקביל להתקין למשל מצלמות אבטחה, שימת לב לתקציב מוגדר הכרחית שבעתיים.

מערכות אזעקה אלחוטיות

במשך שנים רבות היה נהוג כי מערכות אזעקה לעסק, מערכות מורכבות יותר מהמערכות הביתיות, תהיינה מבוססות על שילוב של מערכת בקרה וגלאים, צופרים ויתר מרכיבים המחוברים ביניהם באמצעות חוטי חשמל או כבלים. כיום, הגם שיש עדיין מערכות אזעקה המבוססות על חוטים, יש גם מערכות מתקדמות שיכולות לפעול ללא צורך בכך.

פתרונות אלחוטיים מתקדמים ניתן להתקין בלי להעביר כבלים, בלי שצריך לבצע התאמות במבנה והכל – בפשטות ותוך חיסכון בזמן ובכסף. לפני שמחליטים איזה דגם מתוך כל הדגמים האפשריים יתאים לכם, הזמינו את המומחים שיבקרו אצלם בבית או בעסק שלכם ויתכננו עבורכם מיגון מושלם על בסיס מערכות אזעקה מתקדמות.

החלטתם שנחוצה לכם מערכת אזעקה אלחוטית? עד שאיש המיגון יגיע אליכם, נוסיף עוד כמה מילים לגבי אופן הפעולה של מערכת אזעקה מקובלת. מערכת אזעקה בנויה מכלול של מרכיבים כאשר בראש ובראשונה מצוי ה"לב" של המערכת – הבקרה. לבקרה מחברים גלאים שהם אלה שמרגישים תנועה בתוך חדר או כניסה מבעד לפתח – דלת, חלון, מרפסת. עוד לבקרה מחובר גם לוח הבקרה שמספק חיווי על מצב המערכת. הלוח מצויד במקשים להפעלה ולניתוק (באמצעות קוד). בנוסף, ישנו לוח ובו חיווי מתי המערכת פעילה ומתי היא כבויה. יופיע חיווי אודות אזורים שונים שבהם מותקנים גלאים ואם המערכת מבוססת על סוללה, כאשר יש צורך תופיע התראה בדבר סוללה חלשה שיש להחליפה. חשוב לא פחות – הצופרים. ברגע שהגלאים מזהים כניסה או תנועה ללא הקשת קוד הביטול, הללו ישמיעו את האזעקה.