מוקד רואה דו - כיווני

מוקד רואה דו כיווני היחיד ששומר לך על רכושך.

מבצר טכנולוגיות מיגון הנה חברה מובילה ופורצת דרך בתחום שירותי מוקד רואה דו – כיווני, מאובטח. השילוב בין הידע הטכנולוגי, המשאב האנושי ופתרונות תוכנה מתקדמים ייצר פתרון אבטחה שהופך את המצלמות הפסיביות בארגון לחלק משמעותי ממערך האבטחה האקטיבי.

משמעות הדו כיווני בעולם האבטחה הנו תקשורת מאובטחת בין מערכות האבטחה והצפייה השונות לבין המוקד המבצעי הדוגם והמנטר את  המערכות 24/7.

חברות הביטוח ובעלי עסק רבים הבינו כבר מזמן את היתרונות בהתקנת מערכת מצלמות מקצועית וחיבורה למוקד רואה אקטיבי דו כיווני של מוקד מבצר. בכלי התקשורת מדווחים מידי שבוע על עשרות מקרים של פריצות לעסקים, גניבות מיישובים חקלאים –  ציוד, טרקטורים ואפילו חיות משק. פריצות למפעלים ומחסנים, הצתות וגם התפרצויות לבתים פרטיים.

מכיוון שאי אפשר להעמיד שומר חמוש בכל מטר רבוע ומכיוון שאין תחליף לזוג עיניים שבודק מה מתרחש, הגיע לעולם שירות שנקרא – מוקד רואה. מהו בדיוק המוקד הזה? מה חשיבותו? פה תלמדו הכל אודות הטכנולוגיה.

איך פועל מוקד דו כיווני?

מערכת האזעקה מחוברת למחשב הצפייה וההקלטה של הלקוח. פעולה זו שולחת דיווח מיידי למוקד באמצעות האינטרנט על קבלת התראה ממערכת האזעקה \ גילוי אש \ לחצן מצוקה ומעבירה באופן מיידי מידע מכל המצלמות באתר המלווה בהתראה קולית על האירוע שמתקבל (עד 5 שניות להעברת 16 מצלמות).

במוקד מתקבל קובץ סיפוח של תצלומים הכולל 10 שניות לפני שנגרם האירוע עד להתחברות והעברת התקשורת למוקד. כמו כן מוצג בזמן אמת שידור חי מהאתר של כל המצלמות עד לניתוק המערכת ע"י המוקדן. יתרון נוסף הוא היכולת לסנן את אזעקות השווא, עקב גילוי  סרק של מערכת האזעקה. קובץ הסיפוח מאפשר למוקד לראות מה גרם לתחילת האירוע.

מוקד רואה דו כיווני - טכנולוגיה במיטבה

מי מציע שירותי מוקד?

מי שמציע שירותי מוקד רואה אלה הן חברות שמירה פרטיות, המעניקות שירותים חיוניים למגוון לקוחות. הלקוחות יכולים להיות בעלי עסקים או מנהלי מתקנים רגישים וכן, גם לקוחות פרטיים, כגון בעלי בתים ואפילו ראשי יישובים.

חברת אבטחה רצינית שמציעה ללקוחותיה אבטחה המבוססת על מוקד סיור מסוגלת להשלים את התמונה בעזרת טכנולוגיה שמאפשרת ניטור של כל אתר באמצעות אמצעים טכנולוגיים מותאמים. את מערכת הטכנולוגיה הזאת מתפעל צוות מקצועי בליווי של מוקדנים המשלימים את מעגל האבטחה החשוב הזה.

לראות הכול מרחוק – ולהגיב

המוקד הרואה, מוקד צופה, מתוכנן כך שיוכל תמיד לראות כל מה שחשוב, בכל רגע ומרחוק. הרעיון הוא שבאמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, יוצרים מציאות שבה יש זוגות רבות של עיניים חכמות בשטח. את המענה הטכנולוגי לכך מוצאים על ידי שילוב של תוכנה חכמה, מצלמות אבטחה מתקדמות, מערכת טלוויזיה במעגל סגור ובתוספת אמצעים נוספים כגון מערכת אזעקה וגלאים שונים.

צוות מקצועי יתקין בכל אתר, מפעל, חנות, בית או מחסן גלאים ומגוון מצלמות, גלויות או סמויות. המצלמות מחוברות לחדר בקרה והן יכולות גם להקליט וגם להעביר שידור בזמן אמת לצוות האבטחה.

כאשר מזוהה פעילות חשודה, כאשר אחד הגלאים מזהה תנועה או כניסה לא מורשית או כאשר המוקדנים בחדר הבקרה מאתרים דבר מה במצלמה – אז נכנסים לפעילות. ברגע שמזהים גורם חשוד או פריצה וודאית, מכניסים מעגל נוסף של אבטחה. למקום מוזעקים סיירי המוקד החמושים במקביל להוצאת דיווח לגורמי הביטחון הארציים – למשטרה.

זהו פן חשוב ביותר של מוקד רואה. הפעלת מוקד מבצעי עשרים וארבע שעות ביממה. בזכות המצלמות והגלאים, בזכות הערנות והנהלים, המוקד מסייע למניעת גניבות וונדליזם. המוקד מהווה מענה הרתעתי ובמקרים רבים בזכות הצילומים וההקלטות, גם אם התרחשה גניבה, מצליחים לעצור את הפורצים ולהחזיר את השלל שנגנב.