מאת דני בראון

מאת דני בראון

מנכ"ל ובעלים מוקד מבצר

השוואת מערכת אזעקה קווית ואלחוטית

מערכת אזעקה קווית מול אלחוטית

כל מי שמתעניין במערכת אזעקה, יגלה שהאפשרויות המוצעות לו בתחום הן רבות ומגוונות, כאשר הטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת, אף הגדילה את מספר האופציות.
אחת ההחלטות הראשוניות אותן יש לבצע בהליך בחירת מערכת אזעקה, נוגעת לשאלה אם לבחור במערכת אזעקה קווית או להעדיף דווקא מערכת אזעקה אלחוטית.

להכיר את ההבדלים

בכדי לבצע את הבחירה הטובה ביותר בין מערכת אזעקה קווית לבין אלחוטית, חשוב בשלב הראשון להכיר את ההבדלים בין 2 הסוגים.

מערכת אזעקה קווית

המערכת הקווית, כשמה כן היא, היא מצריכה תכנון קפדני של הליך ההתקנה והשחלת חוטים וכבלי תקשורת בין כל הרכיבים, כאשר המטרה היא למנוע  חוטים גלויים המאפשרים תלישה ויצירת מפגע אסטטי.

כמו כן זקוקה המערכת לתקשורת קווית של אינטרנט או רשת מאובטחת.

עד לפני מספר שנים הייתה נחשבת המערכת הקווית לאמינה בין השתיים כיוון שהחיבור בין מרכיביה הוא באמצעות כבל פיקוד.

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אלחוטית הינה מערכת שכל רכיביה מחוברים בטכנולוגיה אלחוטית והיא משתמשת בתקשורת סלולארית על מנת להתחבר לנקודת קצה כמו המוקד.

אם בעבר היו נחשבות המערכות האלחוטיות לאמינות פחות, כיום הסטנדרט הוא מערכות אלחוטיות וגם מחירן ירד באופן דרסטי.

חשוב לציין שכיום, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות של מערכת אזעקה אלחוטית, אך יחד עם זאת, מי שהמחיר יהווה שיקול משמעותי בעבורו בהליך הבחירה, אולי יעדיף דווקא את המערכת הקווית – שמחירה נמוך יותר מזה של האלחוטית.

תכונות נוספות

חשוב לציין, שבהליך בחירת מערכת אזעקה, חשוב להתבסס לא רק על השאלה אם מדובר במערכת קווית או אלחוטית, אלא להתעמק בכל התכונות של מערכת האזעקה – אותן התכונות יכולות להעיד עד כמה מערכת האזעקה המדוברת יכולה לספק מענה על הדרישות והצרכים של המשתמשים וכמובן, מה מידת ההתאמה שלה לסוג החללים – בית פרטי, דירה או בית עסק.
הדרך הטובה יותר לקבל החלטה, תעבור בפנייה לקבלת ייעוץ מקצועי, מטעם איש מקצוע בעל ידע נרחב בעולם האזעקות, אשר יוכל לכוון את לקוחותיו למערכת המתאימה ביותר מבין החלופות אשר מוצעות.

מוקד מבצר – חזקים בהגנה על עסקים

מבצר  מתמחה במערכות מיגון לעסקים, אבטחה, בקרה וצפייה ומשלבת את מערכת הspidernet הייחודית בעלת היכולות האנליטיות על מנת שאתם תהיו בטוחים. התקנת המערכות מתבצעת על ידי טכנאים עובדי החברה דבר שמבטיח רמת שירות גבוהה

מצא כתבות נוספות

מאמרים
admin

מערכות גילוי אש

איך פועלת מערכת לגילוי וכיבוי אש? מערכת גילוי אש היא אחד מהדברים החשובים ביותר שיכולים להיות בכל בית, בניין, מוסד חינוך או תרבות ובית עסק.

Read More »
מאמרים
admin

אבטחה באמצעות טכנולוגיה

אבטחה באמצעות טכנולוגיה – מכח אדם לפתרונות טכנולוגיים כשמדברים על אבטחה באמצעות טכנולוגיה לא מדברים על אבטחה ושמירה על עסק בודד אלא על ארגונים ומתחמים

Read More »