הצעת מחיר

מאת אורי שחר

מאת אורי שחר

מנכ"ל חטיבת המוקד בקבוצת בן ביטחון

הטמעת מערכת ספיידרנט מבוססת בינה מלאכותית.

מבצר טכנולוגיות מיגון מקבוצת בן בטחון הינה חברה המובילה בתחום האבטחה וזאת באמצעות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם.

החברה בעלת ותק של למעלה מ- 35 שנים בה השילוב המתוחכם בין תוכנה, שליטה, בקרה וביטחון לצד ליווי ושרות לקוחות איכותי הוביל לאלפי סיכולים מוצלחים. סיכולים אלו בוצעו באמצעות ניתוח אנליטי, בקרה מרוחקת וצוותי סיור הנמצאים בשטח. בנוסף מספקת החברה מעטפת הגנה הרמטית המונעת פריצות ונזקים טרם התרחשותם.

אבטחה מבוססת AI המייתרת שמירה פיזית

מבצר טכנולוגיות עושה שימוש ב- SPIDERNET, מערכת אנליטיקה ו- AI בפיתוח החברה. הנחשבת למתקדמת ביותר בתחום, כוללת פריסה רחבה של מצלמות אנליטיקה המסייעות בניהול אירועים בזמן אמת. מערכת הSPIDERNET מאפשרת לייתר שמירה פיזית ברוב האתרים באישורן של חברות הביטוח. השימוש במערכת והיכולת לייצר אינדיקציות על תוואי השטח המוגדר, מאפשר לאבטח באופן מושלם אתרים פתוחים, חצרות, מרכזים לוגיסטיים וכדומה.

מערכת מבוססת בינה מלאכותית

הטמעת המערכת

תהליך ההטמעה הטכנולוגי של מערכת הSPIDERNET כולל שלבים ברורים ומוגדרים המהווים תהליך מוסדר בקליטה של לקוח ואתר חדש.

התהליך  מתחיל בניתוח צרכי המיגון של הלקוח אך לא רק הן.

צרכים נוספים מעולמות התפעול והבטיחות, נכנסים אף הן לתהליך תפירת הפתרון.

בסיומו של שלב זה מתקבלת תכנית המורכבת ממיקומי מערכות ההגנה והניטור, גבולות הגזרה של כל מצלמה, החוקיים והייעודים ולוחות הזמנים עבור כל חוק.

בסיום הגדרת המערכת פעילה ומבצעית. מרגע זה והלאה העבודה במוקד היא על גבי "מסך חשוך" שרק בעת אירוע שהוגדר "נדלק" המסך ומעיר את תשומת ליבו של המוקדן לתגובה מיידית.

SPIDERNET – אבטחה היקפית ועוד…

עולם האנליטיקה והבינה המלכותית לא מפסיק להתפתח ולצעוד קדימה בכל אורחות חיינו ובדגש על שילוב AI בעולם המיגון והאבטחה.

ישנם מודלים שממוקדים בזיהוי חריגה מדפוסים שכיחים של התנהגויות (של עובדים, לקוחות, ספקים, תנועות במערכות מידע, באתרי אינטרנט ועוד) מודלים אלו מסייעים לארגונים לזהות מוקדם ואף להתריע מראש על סיכון לפעולות לא לגיטימיות והונאות. מודלים אחרים מאפשרים לייצר מרחב של סימולציות מבוססות למידה סטטיסטית בכדי לשפר את אמידת הסיכונים האמיתיים בארגון.

גם בעולם התפעול והייצור מתרחב השימוש באנליטיקה מתקדמת למגוון גדול של סוגיות. למשל, איסוף מידע מחיישנים בפס הייצור על מנת לפתח מודלים שמנבאים תקלות ומאפשרים טיפול מונע בזמן (תחום הנקרא Predictive Maintenance). שימוש אחר בשיטות אנליטיות מאפשר לארגונים לזהות בצורה מהירה ויעילה אזורי חוסר יעילות בתהליכים בארגון ולאפשר כיוון אפקטיבי של מאמצי השיפור לטובת חיסכון העלויות והגדלת האפקטיביות התפעולית.

לסיכום – מערכות מידע שאוספות נתונים על הפעילות ברבדיה השונים הן בביטחון והן בתפעול בארגון הן כלי אדיר בידנו ועלינו לנהוג בו בחוכמה , ביראה ובזהירות המתבקשת על מנת ליצור את האיזון ביחסי הגומלין שבין האדם לטכנולוגיה.

מאמרים נוספים

מערכת SPIDERNET של מבצר לאבטחת ישובים

דוקא בזמנים כאלה – אבטחת יישובים באמצעות מערכות אנליטיקה מתקדמות מחוללת מהפכה בביטחון הציבור. על ידי מינוף הכוח של ניתוח נתונים, לטכנולוגיה

גלילה לראש העמוד