בקרת כניסה

מערכות בקרת כניסה

מערכות בקרת כניסה הן מרכיב חשוב באבטחת בבניינים חכמים ומהוות חלק נוסף במערכות האבטחה וההתראה של מבנים. חברת מבצר משווקת ומתקינה מגוון מערכות בקרת כניסה המיוצרות ע"י החברות מהמובילות בעולם ומגיעות בתצורות שונות:

תצורה עצמאית לדלת בודדת. מקודד דיגיטלי באמצעות הקשת קוד. קורא מגנטי  המאפשר כניסה ע"י כרטיס עם פס מגנטי. קורא קירבה – ע"י תג קרבה.  בנוסף, ניתן להתקין מערכות ממוחשבות למספר דלתות, הכוללות תוכנה לניהול בקרה ומעקב. המערכות כוללות הגדרת הרשאות לכניסה ע"פ משתמש והגבלה ע"פ ימים, שעות, כניסות וכו'. ניתן להפיק דוחות ע"פ הצורך ובכל תצורה.

כניסה בהקשת קוד בלבד

סוג אחד של מערכת בקרת כניסה מבוסס על מעין סיסמא, קוד מספרי. בהרבה מאוד בנייני מגורים ניתן למצוא קודן לדלת כניסה המשולב ביחד עם האינטרקום. קודן שכזה מאפשר כניסה מהירה אל הלובי גם מבלי שצריך להתעכב ולהשתמש במפתח וכן מבלי שצריך לצלצל באינטרקום. אך לא רק במבני מגורים ובדלתות הכניסה ניתן להתקין קודנים. קודן ניתן לשלב גם בדלתות של כניסה לבית פרטי וכן בכניסה לעסקים. זהו פתרון טוב למדי, אך כיום יש בנמצא גם אפשרויות נוספות לבקרת כניסה.

אינטרקום ומצלמות

אם אתם נותנים דעתכם בימים אלה על התקנת אינטרקום, כדאי שתדעו שניתן לשלב אותו עם קודן אך גם עם אמצעים נוספים. למשל, ניתן להתקין גם מצלמה. כך, ניתן להעיף מבט במי שמצלצל באינטרקום שלנו ולדעת האם ניתן לפתוח את הדלת באופן חשמלי ומרחוק ללא כל חשש. זה יכול להיות מצוין גם כשילדים נמצאים לבד בבית ולא מגיעים לעינית, לבתים של אזרחים וותיקים, לעסקים המועדים למעשי שוד וגניבה. חשוב לציין כי ניתן כיום לשלב בין מערכת אינטרקום לעסקים ובין מערכת טלפוניה. כך, יכול עובד שנמצא בעמדת העבודה שלו לבדוק מי נמצא בפתח וכאשר הדבר רצוי – פותחים את הדלת בלי לטרוח ובלי לבזבז זמן יקר.

בקרת כניסה ביומטרית וגלאי קרבה

קודן לדלת הכניסה, אינטרקום ואפילו מצלמות יכולים להוות אמצעים טובים מאוד לבקרת הכניסה. אבל טעות היא להניח שלא קיימת אפילו התקדמות נוספת. כיום, טכנולוגיות שהיו עד לא מזמן בחיתוליהן ומחירן היה יקר הפכו כיום נגישות לכל כיס. בקרת כניסה ביומטרית, למשל, אפשר להתקין במחיר סביר וליהנות מבקרת כניסה מושלמת. איך מערכת שכזאת עובדת? מדובר בפתרון המשולב מחשב שבו נשמרים טביעות האצבע של כל העובדים, כל מורשי הכניסה או כל בני המשפחה. לאחר שמניחים את האצבע על המתקן, במקום המיועד, רק מורשי הכניסה יוכלו להמשיך הלאה. רק כאשר ישנו זיהוי וודאי הדלת תיפתח ותתאשר הכניסה.

פתרון חלופי או משלים לבקרה הביומטרית מבוסס על גלאי קרבה. הגלאי יודע לזהות כרטיס חכם, שניתן לעובדים מורשים או למבקרים שזהותם אומתה. כאשר מקרבים את הכרטיס נרשמת הכניסה של בעל הכרטיס. ניתן לשלב מנגנונים שכאלה גם עם מערכת לקליטת נוכחות של עובדים במפעלים, בארגונים ובכל מקומות העבודה השונים.

איש אינו רוצה לחזור הביתה ולגלות כי פורץ נכנס פנימה בהיעדרו. אף בעל עסק לא רוצה לגלות כי גורמים לא רצויים נכנסו למשרד או למפעל ללא רשות. דלת ומפתח ומנעול היו בעבר האפשרות היחידה למנוע את כניסתם של גורמים בלתי מורשים למקום הפרטי שלנו – הבית שלנו, העסק שלנו. אבל כיום הטכנולוגיה באה לעזרתנו ומוסיפה פתרונות מתקדמים לבקרת כניסה. באמצעות מערכת בקרת כניסה ניתן לשפר את תחושת הביטחון ולמנוע לחלוטין או לפחות להקשות במידה ניכרת פריצה וכניסה בלתי מורשים. לפרטים נוספים חייגו למבצר